Graffiti kunstenaar TUZQ dingt mee naar titel Best Street Art of 2021: “Graag eens wolkenkrabber beschilderen”

Scherpenheuvel-Zichem
Afbeelding

Graffiti kunstenaar Lars Van Cauwenbergh (24) uit Scherpenheuvel-Zichem, AKA TUZQ, werd genomineerd voor de wedstrijd Best Street Art of 2021, een internationale competitie van Street Art Cities, voor

Best of Belgium won de artiest met zijn werk van een gigantische vos op de muur van zaal Concordia in Testelt, een deelgemeente van zijn thuishaven “Mijn werken gaan heel vaak over fauna of flora. Ik vind dat we in een betonnen jungle leven met alleen maar grijze muren en bakstenen en daarin wil ik de natuur doen opleven. Vandaar dat ik meestal natuurelementen, landschappen en portretten schilder. Op die vos ben ik best trots. Niet alleen omdat het mijn grootste werk tot dan was maar ook omdat het dicht bij mijn woonplaats was. Op die manier kon ik mijn werk ook laten zien aan familie, vrienden en mensen uit de omgeving. Het was ook een manier om te tonen dat graffiti niet noodzakelijk samengaat met krapuleus gedrag, het is een kunstvorm die waardering verdient.”

Vorig jaar nam hij deel aan het Tunnelvisie-event. “Ik deed mee met de Kraanvogel die ik in Mol schilderde. De organisatoren ervan verkiezen ook maandelijks de beste inzending en voor juni werd mijn werk geselecteerd. Hierdoor mocht ik ook automatisch deelnemen aan de Best Street Art of 2021, ik vind dat een hele eer want aan de wedstrijd doen heel wat internationale artiesten mee en al veel langer bezig zijn dan ik. De bekendheid en visibiliteit voor mijn werk is natuurlijk mooi meegenomen”, vertelt de artiest die al lang gepassioneerd is door graffiti.

Lees verder onder de foto.

Illustratiebeeld
Parachutesprong loopt verkeerd af op vliegveld van Schaffen: man zwaargewond 17 mei, 09:47
Beeld: Kristof Ramon en Christophe Vandegoor in gesprek.
Scherpenheuvel haalt bekende wielernamen naar live podcastreeks aan basiliek 15 mei, 11:43
Afbeelding
Vrouw steelt uit verschillende winkels in Diest en wordt betrapt 13 mei, 13:55