Giel Lejeune grijpt naast Belgische juniorentitel in het veld, Bas Vanden Eynde pakt brons

Door: Stefan Van de Weyer
Begijnendijk
Van links naar rechts zilveren Giel Lejeune kampioen Jari Van Lee en brons voor Bas Vanden Eynde
Van links naar rechts zilveren Giel Lejeune kampioen Jari Van Lee en brons voor Bas Vanden Eynde Wendy Goossens

Veldritjunior Giel Lejeune moet voor het tweede jaar op rij tevreden zijn met de zilveren medaille op het Belgisch kampioenschap. Vorig seizoen lag er al zilver op hem te wachten in Heusden-Zolder, nu was dat na een sterke race eveneens het geval in Beringen.

Er stonden aan de mijnterril in Beringen 82 junioren aan de start. De tweedejaars uit Rotselaar nam een prima start en had na één van de vijf rondes al een vijftien tellen voor. Na anderhalve lus ging hij bergaf onderuit. Zo kwamen hij en achtervolger en thuisrijder Jari Van Lee terug samen. Tot de meet maakten beiden foutjes, maar ondanks dat hij uit zijn pedaal schoot in de slotbocht spurtte Van Lee naar Belgisch goud. Lejeune bolde vier seconden later teleurgesteld binnen. 

Bas Vanden Eynde uit Betekom bezegelde een goede titelrace met een bronzen medaille. In de spurt om plaats vier werd Flynn Delanghe uit Scherpenheuvel geklopt, hij werd vijfde. Nand De Bois uit Huldenberg, die ook op de weg uitkomt, reed lang als achtste maar werd finaal negende.

Afbeelding
Code oranje voor brandgevaar in Vlaams-Brabant door aanhoudende hitte 13 jul, 17:46
Foto: Vele sympathisanten springen tijdens de nationale Big Jump tegelijk de Demer in om aandacht te vragen voor propere waterlopen en een gezonde natuur.
Honderden deelnemers springen in de Demer tijdens nationale Big Jump in Betekom 12 jul, 20:55
Illustratiebeeld.
Man krijgt vier jaar cel voor reeks woninginbraken, bewoners in Tremelo bedreigd met mes 12 jul, 10:27