Bedevaarders stappen zo'n 43 kilometer tijdens Dertienmaal in Tienen: "Dochter had 's middags wel warm voetbad nodig"

In Tienen ging vandaag opnieuw de dertienmaal bedevaart door. Dat is een evenement waarbij wandelaars dertien keer wandelen van de kerk in Hakendover naar de kapel O.L.V.-ten Steen in Grimde. In totaal is dat goed voor net geen 43 km en volgens woordvoerder Liesbeth Vanhelmont namen ruim 200 mensen deel aan het event. Ook Nele Roekaerts en haar dochter Lente namen deel en voor de dochter was het de eerste keer. “Ze is ook dertien geworden en dat is een goed moment om eraan te beginnen. In de regio is dit echt een traditie waar we graag aan deelnemen
Het evenement moet de stichtingslegende van de parochie herdenken en elk jaar komen daar heel wat belangstellenden op af, dat was dit jaar niet anders. Vorige nacht werden al de bedevaarders gezegend in de kerk van de Goddelijke Zaligmaker. De deelnemers die slaagden in het opzet krijgen met Pasen een herinneringsmedaille. Zo'n 250 mensen namen deel, al heeft de organisatie nog geen duidelijk beeld over het precieze aantal. "Het zijn er min of meer evenveel dan andere jaren. De koude speelde in elk geval geen parten.Mensen komen hier altijd op af en dat heeft veel te maken met traditie maar je moet maar eens komen meedoen, dan weet je het meteen", zegt woordvoerder Vanhelmont.

Al vroeg op pad
Nele’s dochter Lente begon er om 7 uur deze ochtend aan en ook de mama wandelde mee, al hield zij het na vier etappes voor bekeken. “Mijn man is van Hakendover en ook hij wandelt mee. Na drie toeren had ook hij al pijn aan zijn knoken maar hij is een volhouder. Zot zijn doet geen pijn he”, lacht Nele die na haar wandeltocht ging helpen in het gelegenheidscafe. Ook haar dochter gaf niet op en wandelde met een vriend lustig verder. “Ze namen wel een uitgebreide middagpauze en staken de voetjes even in een warm bad maar ze hebben wel volhard, chapeau daarvoor. Deelnemers komen van overal maar ook veel lokale mensen nemen deel, dat bewijst dat we een hechte gemeenschap zijn en dat is fijn.”