Halensebaan in Kortenaken gedeeltelijk afgesloten tot bouwverlof: "Werken verlopen in fases en duren in totaal 2,5 jaar"

Vanaf 24 maart starten er grootschalige rioleringswerken in Waanrode. De werken hebben als doel het afvalwater aan te sluiten op de geplande rioolwaterzuivering langs de Provinciebaan in Bekkevoort. De werken zullen, gespreid over verschillende fases, ruim twee jaar duren. Zowel het verkeer als de bussen zullen hinder ondervinden van de werken.
In totaal zullen de werken in negen verschillende fases verlopen en 2,5 jaar duren. De eerste fase start dus op 24 maart.“Vanaf dan zal de Halensebaan, tussen de Vijverbeek/Klein Kempenseweg en de Tolkamerstraat, afgesloten zijn voor het doorgaand verkeer. Het verkeer van en naar Assent dient een omleiding te volgen via de Oude Diestsestraat, de Molenstraat, de Grote Vreunte en de Klipgaardestraat. Tegen het bouwverlof zou die eerste fase moetn afgerond zijn”, zegt burgemeester Kristiof Mollu (KORTbij).
Ook de buslijnen 407 (Tielt-Winge – Assent – Diest) en 647 (Bekkevoort - Waanrode - Hoeleden – Tienen) zullen de haltes op de Halensebaan (halte Halenseweg) en op de Tolkamerstraat (halte Tolkamerstraat) niet bedienen tijdens de werken en die regeling zal langer duren dan de omleiding voor het verkeer. “Op de Klipgaardestraat komt er aan het kruispunt met de Halensebaan een vervanghalte (halte Halenseweg), alsook op de Boterbergstraat t.h.v. de Klipgaardestraat (halte Boterberg). Ook de overige haltes op de Boterbergstraat blijft men bedienen”, gaat Mollu verder. Na de werkzaamheden zal het afvalwater van een groot deel van Waanrode aangesloten worden op de geplande rioolwaterzuivering langs de Provinciebaan in Bekkevoort.