Verkoop Brouwerij Haacht daalt, voorstel om geen dividend uit te keren aan aandeelhouders

Haachts schepencollege wil haalbaarheidsstudie over intergemeentelijk zwembad

In 2024 werd voor het tweede jaar opeenvolgende jaar minder bier verkocht, exact 8,4 procent. De omzet daalde in 2024 met 5,7 procent, het ging om een verlies van 8,2 miljoen euro. Deze cijfers werden door moedermaatschappij Co.Br.Ha deze dinsdag wereldkundig gemaakt.

Er werd voorgesteld om in 2025 geen dividend, ofte een deel winst, uit te keren aan de aandeelhouders. Of dat effectief realiteit zal worden, is nog ongeweten.

Vooral in België (-4,9 miljoen euro) werd er minder bier aan de spreekwoordelijke man gebracht. Om de omzet opnieuw de hoogte in te jagen werden eerder partnerschappen aangekondigd met onder meer met de concertzalen AB en Wintercircus. Er is ook sprake van nieuwe producten, aansluitend bij nieuwe trends.

Eind vorig jaar kondigde Brouwerij Haacht, actief in België, Nederland, Frankrijk en Italië dat er in het concern 20 jobs zouden verdwijnen.