Meer details bekend over diefstallenreeks in Wolfsdonk: twee verdachten onder elektronisch toezicht

Het parket van Leuven heeft meer details bekend gemaakt over de diefstallen die vorige week werden gepleegd in Wolfsdonk.
In totaal werden vier lokale verenigingen het slachtoffer van inbraken: de fanfare, de basisschool, de voetbalclub en de KLJ. Twee verdachten, een 23-jarige man uit Aarschot en een 24-jarige man uit Begijnendijk, zijn intussen aangehouden onder elektronisch toezicht. Bij de inbraken werden verschillende waardevolle spullen buitgemaakt, waaronder muziekboxen, een laptop, een geldkluis, cash geld en een saxofoon. Dankzij camerabeelden kon de politie van Aarschot de verdachten opsporen. De 23-jarige verdachte werd als eerste opgepakt. Tijdens een huiszoeking in zijn woning werden meerdere gestolen goederen teruggevonden die gelinkt konden worden aan de feiten. De man legde tijdens zijn verhoor een bekentenis af. Enkele uren later werd ook de tweede verdachte gearresteerd. Ook bij hem thuis vond de politie gestolen materiaal terug. Ook hij bekende betrokken te zijn bij de diefstallen.
Het parket van Leuven vorderde een onderzoeksrechter voor diefstal met braak. Beide mannen werden vrijdag voorgeleid en onder elektronisch toezicht geplaatst. Ze verschijnen morgen voor de raadkamer, die zal beslissen over hun verdere aanhouding. De politiezone Aarschot zet het onderzoek voort onder leiding van de onderzoeksrechter. De teruggevonden voorwerpen zullen zo snel mogelijk worden terugbezorgd aan de betrokken verenigingen.